komponendid, projekteerimine, paigaldamine ja hooldus

Automaatset sprinklersüsteemi kasutatakse tulekahju avastamiseks ja kustutamiseks veega selle algstaadiumis või tulekahju lokaliseerimiseks ja hilisemaks kustutamiseks muude vahenditega.

Süsteemi aktiviseerumine toimub temperatuuri toimel (tavaliselt jääb see vahemikku 68o kuni 141oC).

Sõltuvalt materjalidest, mida ruumis ladustatakse, milliseid tegevusi seal teostatakse ja milline on tavaline töötemperatuur, valitakse sobivad sprinkleri pead. Sprinkleripäid on erinevaid. Üldjoontes liigitada need kaheks: sulaval lülil põhinevateks ja klaasampulli purunemisel põhinevateks. Aktiveerumisel töötavad vaid need sprinklerid, mis asuvad tulekahju kohas.

Sprinklersüsteemid on enamlevinud automaatsed tulekustutussüsteemid ühiskondlikes asutustes nagu kaubanduskeskused ja büroohooned.

Sprinklersüsteemi tuleb hooldada vastavalt tootja või paigaldaja juhistele. Hooldussagedus – nädal, kuu, kvartal, poolaasta, aasta.

Teenindus- ja hooldusplaani läbiviimiseks peab sprinklersüsteemi kasutaja sõlmima lepingu kas süsteemi paigaldajaga või vastavat kvalifikatsiooni omava ettevõttega. Sprinklersüsteemi paigaldaja peab varustama süsteemi kasutaja inspekteerimis- ja kontrolltegevuse dokumenteeritud protseduuridega. Protseduurid peavad sisaldama tegevusjuhiseid rikete korral ja juhiseid süsteemi juhtimiseks, kusjuures eraldi peab olema kajastatud pumpade avariiolukorras käsitsikäivitamise protseduur. Juhul kui paigaldaja ei ole seda teinud, aitab vastavad protseduurid koostada Antifire spetsialist.

Täpsema info saamiseks võtke meiega palun ühendust:
Antifire Tuleohutuslahendused OÜ
Kadaka tee 3/1, 10621 Tallinn
E-R 9.00-17.00
E-post: info@afs.ee
Telefon: (+372) 651 7010