komponendid, projekteerimine, paigaldamine ja hooldus
Automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem (ATS) on süsteem, mis väljastab automaatselt teate objektil tekkinud tulekahjust või seadme enda töövalmidust ohustavast rikkest.
Automaatset tulekahjusignalisatsioonisüsteemi nõutakse eelkõige kõrgendatud riskiga objektidel, kus tulekahju korral võivad ohus olla inimeste elu ja tervis ning võivad tekkida suured varalised kahjud. Sellisteks objektideks on näiteks laste- ja majutusasutused, büroohooned, kaubanduskeskused, tööstusobjektid, sotsiaalasutused, haiglad ja muud raviasutused, jne. Loetelu objektidest, kellele on tehniliste võimaluste olemasolul liitumine alates 01. jaanuarist 2004 kohustuslik, on toodud ära siseministri määruses “Nõuded automaatsele tulekahjusignalisatsioonisüsteemile ja ehitised, millelt tuleb automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi tulekahjuteade juhtida Häirekeskusesse”
Viide : https://www.riigiteataja.ee/akt/13355097.Kohustus sõltub hoones viibivate isikute arvust ja sellest, kas on kasutuseladresseeritud või konventsionaalne signalisatsioonisüsteem.
- kontrollida kõiki tehtud sissekandeid ATS hoolduspäevikusse
- kontrollida reservtoite akude mahtuvust
- kontrollida keskseadme häire-, rikke- ja abifunktsioone
- kontrollida visuaalselt ATS seadmeid ja märke niiskuse sattumisest keskseadmesse
- viia läbi kõik süsteemi ahelate kontrollid ja katsetused, mis on määratletud paigaldaja, tarnija või tootja poolt
- hinnata süsteemi toimimise terviklikkust ja teavitada valdajat inventari paigutusest ja hoone kasutusviisist tingitud süsteemi töö häiretest
- kontrollida iga anduri, teatenupu ja alarmseadme tööd vastavalt tootja soovitustele
- kontrollida visuaalselt, et kõik kaablite ühendused ja seadmed oleksid korras, kahjustusteta ja korralikult kaitstud
- kontrollida akude seisukorda